O ateliéru

JEN LEN ateliér vznikal pozvolna a své současné podoby dosáhl v roce 2014. Vystudovala jsem dva sklářské obory - rytí a broušení skla. Šití mě ovšem zajímalo (a také těšilo) od chvíle, kdy jsem se šít naučila. Zabývám se především výtvarnými technikami, len ručně vyšívám (experimentální a intuitivní výšivka) a potiskuji pomocí fragmentů historických kartounářských forem nebo skleněnými raznicemi, které si sama vyrábím.  Využívám také ruční malbu. Základním materiálem v mé tvorbě je 100% len. Líbí se mi jeho struktura - jak na pohled, tak na dotek. Len je má láska ♥ ...

JAK vznikají brože?
Brože tvořím s obdivem k přírodním zázrakům. Velkou část tvoří listy různých stromů a rostlin. Ze 100% lnu ušiji základní tvar na šicím stroji, a ten naplním dutým vláknem. Vše ostatní je již pouze ruční práce. Obšití listu a jeho různé prošívání a vyšívání způsobí, že se list nádherně vytvaruje, jako by právě spadl ze stromu. Obrys listu se zvlní a když ho vezmete do ruky, stane se pro vás nejen ozdobou, ale také talismanem. Stejným způsobem vznikají i brože ve tvaru letících ptáčků, kterým výšivkou tvaruji roztažená křídla. S každou broží strávím přibližně 5-6 hodin času.

JAK vznikají šaty?
Mám ráda jednoduché střihy. O to více si užívám samotné zdobení. Na šicím stroji vytvořím základní prošívané linie. Napodobují tvar větviček nebo celou krajinu s kopci (takovou, jakou každý den vidím kolem sebe u nás v Lužických horách). Tvorbu završím  ruční výšivkou. Na šatech tak rozkvetou barevné květy, vyraší větvičky a nebo se nad krajinou rozletí ptáci. Motivy Země jsou v dolní části šatů a směrem k vašemu ♥ stoupají do Nebe (jako v nebi, tak i na zemi). Střihy šatů, stejně tak i jejich motivy se snaží vnést vám do života pocit svobody, lehkosti a spojení se silou přírody.

Příběhy ze života v ateiéru JEN LEN najdete na mém blogu:
jenlenjentak.blogspot.cz/

Účast na výstavách, designových přehlídkách a sympoziích:
Galerie U zlatého kohouta / 2016 / Praha
Dyzajn market jaro / 2016 / Praha
Lenfest #1 / 2016 / Doksy
Dyzajn market prázdniny / 2016 / Praha
Czech design week 2016 / Kafkův dům, Praha
Design box / 2016 / Ústí nad Labem
Dyzajn market zima / 2016 / Praha
Design Mode / 2017 / Praha
Lenfest #2 / 2017 / Kamenický Šenov
Design box Jaro / 2017 / Ústí nad Labem
Lenfest #3 / 2018 / Kamenický Šenov
Lenfest #4 / 2019 / Kamenický Šenov
Umělecké sympozium Textil v umění / 2019 / Ostrov nad Ohří
Czechia Fashion Week / 2019 / Praha